Aranżacja wnętrz to niezwykle ważny element urządzania każdego domu. Ci, którzy zwracają uwagę na styl i dobre wykorzystanie przestrzeni, często mogą pomóc ludziom sprawić, by ich dom wyglądał interesująco i zachęcająco. Rozważając karierę jako projektant wnętrz, istnieje kilka różnych szkół, które oferują dobre programy studiów w tej dziedzinie.

Instytuty Sztuki oferują ponad 45 kampusów w całych Stanach Zjednoczonych, a także możliwość edukacji online w Art Institute of Pittsburgh-Online. Ich program studiów licencjackich pomaga studentom w zdobyciu umiejętności posługiwania się problemami technicznymi w swojej dziedzinie. Poznają najważniejsze elementy wystroju wnętrz, takie jak perspektywa i proporcje w architekturze i renowacji. Absolwenci będą przygotowani do zajmowania podstawowych stanowisk w swojej dziedzinie, takich jak planista przestrzeni i projektant wnętrz lub dekorator.

Zlokalizowany w San Francisco, Kalifornia, Academy of Art University oferuje wszechstronny program. Uczą wszystkich niezbędnych aspektów tej dziedziny, takich jak architektura wnętrz, projektowanie wnętrz online mieszkalnych i komercyjnych, projektowanie mebli, kolor i oświetlenie oraz historia projektowania wnętrz. Programy studiów licencjackich i magisterskich są oferowane zarówno w kampusie, jak i online. Wielu profesorów Akademii Sztuk Pięknych to profesjonaliści w swojej dziedzinie, oferujący studentom praktyczne doświadczenie. Absolwenci programów mają możliwość zatrudnienia w czołowych firmach, takich jak Architecture International, Crate & Barrel, Architecture Planning Interiors i Masco Contractor Services.

Jeden z największych programów projektowania wnętrz w kraju można znaleźć w Design Institute of San Diego. Przystępując do tego programu, studenci natychmiast zanurzą się w kursach przeznaczonych dla ich dziedziny, aby mogli mieć pełne cztery lata praktycznego doświadczenia. Program projektowania wnętrz pomaga studentom stworzyć solidną podstawową wiedzę na temat zasad projektowania, rysunku i koloru. Studenci nauczą się krytycznie myśleć o kwestiach związanych z projektowaniem wnętrz i wykorzystywać twórczą ekspresję w praktyczny i lukratywny sposób.

W Denver, Kolorado, Rocky Mountain College of Art and Design oferuje możliwości edukacyjne zarówno na terenie kampusu, jak i online. Mają całoroczny harmonogram trymestru, dając studentom możliwość ukończenia studiów w ciągu trzech lat. Chociaż każdy semestr ma dostępny pełny harmonogram zajęć, wielu studentów uważa, że na zajęciach letnich jest bardziej zindywidualizowana uwaga, co pozwala im łatwiej się uczyć. Rocky Mountain College of Art and Design oferuje nawet oszczędności studentom studiującym w pełnym wymiarze godzinowym według harmonogramu trymestru. Program projektowania wnętrz pomoże uczniom rozwinąć umiejętności, aby stać się ekspertami w swojej dziedzinie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *